
Kibernetinė sauga
Būdai, kaip apsaugoti save internete: asmens duomenis, slaptažodžius ir informaciją
Saugus el. paštas ir žinutės
Niekada neatidarykite įtartinų laiškų ar prisegtų failų iš nepažįstamų siuntėjų. Sukčiai dažnai siunčia laiškus, kurie atrodo tikri, tačiau jų tikslas – pavogti jūsų duomenis ar pinigus. Jei kyla abejonių, pasitarkite su artimaisiais.
Dažniausi pavojai internete – apgaulingi laiškai, netikros svetainės ar žinutės, prašančios atskleisti asmeninius duomenis. Būkite atsargūs, jei kas nors prašo jūsų slaptažodžių ar banko informacijos. Visada geriau pasitikrinti, nei paskui gailėtis.
Pirkdami ar tvarkydami piniginius reikalus internete, naudokitės tik patikimomis svetainėmis. Patikrinkite, ar svetainės adresas prasideda https://, ir niekada neatskleiskite savo kortelės duomenų nepažįstamiems asmenims. Saugumas perkant internetu yra labai svarbus.
Apsipirkimas ir bankininkystė internete
Programų ir įrenginių atnaujinimai
Reguliariai atnaujinkite savo kompiuterį ir telefoną. Atnaujinimai padeda apsisaugoti nuo naujausių virusų ir kenkėjiškų programų. Tai paprastas būdas užtikrinti, kad jūsų įrenginys būtų saugus.
Norite išbandyti gautas žinias? Paspauskite „Bandyti testą“.
Kibernetinė sauga yra mūsų asmeninių duomenų, pinigų ir tapatybės apsauga, kai naudojamės internetu. Ji padeda išvengti sukčių, virusų ir kitų pavojų, kurie gali tykoti virtualioje erdvėje. Saugumas internete yra toks pat svarbus kaip ir realiame gyvenime.
Kibernetinė sauga - kas tai?
Kodėl reikia saugotis internete?
Naršydami internete galime greitai bendrauti, pirkti ar tvarkyti reikalus. Tačiau kartu susiduriame su rizika – mūsų duomenis gali pavogti sukčiai, o įrenginiuose gali atsirasti kenksmingų programų. Saugus elgesys internete padeda išvengti nemalonių situacijų.
Slaptažodžių svarba
Kaip atpažinti pavojų?
Stiprus slaptažodis – pirmas žingsnis į saugumą. Naudokite ilgesnius slaptažodžius su raidėmis, skaičiais ir simboliais. Venkite lengvai atspėjamų žodžių, tokių kaip „slaptazodis“ ar „123456“.
Kur kreiptis pagalbos?
Jei įtariate, kad tapote sukčių auka arba kyla klausimų dėl saugumo, pasitarkite su artimaisiais ar specialistais. Nedvejokite kreiptis į banką ar policiją – geriau pasitikrinti, nei vėliau gailėtis dėl prarastų duomenų ar pinigų. Svarbiausia – nebijokite prašyti pagalbos.
















Mokymai buvo labai naudingi, dabar lengviau kuriu slaptažodžius ir saugau savo informaciją
Jonas
Puikūs mokymai! Sužinojau daug naujų dalykų apie slaptažodžių saugumą ir jų kūrimą
Ona
★★★★★
★★★★★
© 2025. Saugūs Žingsniai Internete.